Muzika koja se uspešno suprotstavlja žanrovskim kategorizacijama i gradi svoj jedinstveni put u svetu ekstremnog metala.
Bend iz Ostina u Teksasu, čije ime sugeriše na fizički napad staklom ili bocom, budi različite slike, posebno zbog istorije grada kao mesta sa sistemom društvene segregacije na početku XX veka i njegovog nekadašnjeg preovlađujućeg konzervativnog duha. Dodajte tome pustinjsku atmosferu i tropsku klimu i imate pravi prizor iz vestern filmova.
Možda bi većina pomislila kako ovakvom kadru priliči neki brzi country zvuk u kome pucaju pištolji, sevaju boce na sve strane i lome se ogledala, ali ipak Glassing cepa ekstremni metal u kome se mešaju različiti žanrovi. U korenu su black metal i hardcore, ali je konačni proizvod post-metal ili stil koji se koristi kada nije baš jasno kojoj žanrovsku etiketu zalepiti bendu.
Teksaški trio nosi naziv po pesmi post-hardcore sastava Planes Mistaken for Stars (obavezno poslušajte ovaj bend) i već je preko 10 godina prisutan na sceni. Međutim, probijaju se sa izdanjem Twin Dream iz 2021. godine. To je rezultiralo njihovim prelaskom iz kuće Brutal Panda u daleko poznatiju Pelagic izdavačku kuću, koja savršeno odgovara njihovom zvuku.
From the Other Side of the Mirror je prvo izdanje za Pelagic i četvrti studijski album ekipe u sastavu Dustin Coffman (vokal i bas), Cory Brim (gitara) i Scott Osment (bubanj). Kroz neprekidno slušanje ovog albuma, atmosfera se postepeno menja iz prvobitne vestern impresije u horor mod, jer je muzika koju trio stvara jeziva i hipnotišuća.
Dve pesme najviše dočaravaju ovakvu sliku. Defacer pokazuje okrutnu stranu benda sa razarajućim rifovima i urlanjem, dok Nominal Will (koji neodoljivo podseća na Deafheaven) nudi melanholični kontrapunkt sa gitarskim solo deonicama koje nežno i lagano voze. Ovaj balans između agresije i atmosfere je ono što čini album tako zavodljivim.
Na kraju, nova slika koju Glassing stvara je kao prizor iz klasičnih filmova strave i užasa. Njihova muzika podseća na trenutak kada je odraz u ogledalu ljut ili uznemiren, iako su glumci u realnom prostoru smireni i pribrani (ili obrnuto). Na kraju, uvek sledi prizor lomljenja ogledala, stvarajući kontrast između unutrašnjeg nemira i spoljašnjeg mira.
U poređenju sa njihovim prethodnim izdanjima, Glassing na novom albumu unapređuje zvuk spajajući ključne elemente hardcore, black metal, sludge, shoegaze i post-rock žanrova. Iako neki mogu smatrati prelaženje žanrova zbunjujućim, upravo to čini ovaj album jedinstvenim. From the Other Side of the Mirror je pravi izbor ako volite Deafheaven, Isis, Cult of Luna, Pelican ili Svalbard.
Izdvajamo: Defacer, Nominal Will, Wake